Zdravá drevostavba

PERISO s.r.o.

NAŠE POSLANIE

Ústrednou myšlienkou našej firmy PERISO je realizácia drevostavieb s dôrazom na vytvorenie zdravého vnútorného prostredia počas celej životnosti objektu, ktorá v ničom nezaostáva za murovanými stavbami. Naopak poskytuje vyšší komfort bývania, energeticky úspornejšie riešenia a výstavbu z dreva – nezaťažujúcu životné prostredie ako je tomu pri použití u nás bežných stavebných materiálov.

Drevo považujeme za základnú stavebnú surovinu 21. storočia. Je to obnoviteľná surovina, jej spracovanie si nevyžaduje veľké množstvo vstupnej energie. Dreva máme na Slovensku dosť, takže ho môžeme spracovávať a dovážať lokálne. Tým podporujeme ekonomiku našej krajiny a podporujeme aj snahu o zmenšenie objemu vyvážanej suroviny do zahraničia.

PERISO dováža a spracováva drevo z miestnych a udržateľne obhospodarujúcich lesov. Šetrí tak svoje náklady, následne náklady svojich zákazníkov, podporuje výrobu a spracovanie dreva na Slovensku a v neposlednom rade sa správa ohľaduplne k životnému prostrediu, v ktorom pôsobí a ktoré mu umožňuje vlastný rozvoj.

 

KVALITA POUŽITÝCH MATERIÁLOV

Aby sme mohli hovoriť o zdravej drevostavbe, dbáme pri realizácii na použitie kvalitných a ekologicky neškodných materiálov. Ak chceme našim zákazníkom ponúknuť drevostavbu výnimočnej kvality, nezaobíde sa to bez použitia materiálov z krajín, kde vývoj v oblasti drevostavieb pokračoval kontinuálne aj v povojnových rokoch 20. storočia až do súčasnosti. Do svojich drevostavieb preto používame produkty renomovaných rakúskych výrobcov Egger, Isocell (výrobky pre drevostavby), švajčiarskeho výrobcu drevovláknitých izolácií Pavatex a iných.

Použitie drevovláknitých dosiek považujeme za kľúčový materiál pre optimálne fungovanie drevostavby a vytvorenie zdravej a tepelne stabilnej klímy v interiéri. Drevovlákno ako izolačný materiál účinne a dlhodobo chráni v zime pred chladom, no jeho výnimočné vlastnosti sa však naplno prejavia v letných horúčavách, keď dokáže efektívne zabrániť letnému prehrievaniu objektov vplyvom intenzívneho slnečného žiarenia. Zároveň poskytuje výbornú izoláciu pred nežiaducim hlukom z okolia. Tento materiál je paropriepustný a jeho použitie je ideálne v difúzne otvorených konštrukciách, ktoré používame v našich drevostavbách. Viac o vlastnostiach a použití drevovláknitých izolácií PAVATEX sa dočítate na http://www.izoleko.sk/izolacie-pavatex/.

Realizujeme drevostavby zhotovené konštrukčným systémom Two by Four /2“ x 4“/

 

Konštrukcia Two by Four vzniká priamo na stavbe a je tvorená z priemyselne sušených, impregnovaných fošien rovnakej hrúbky, niekoľkých šírok a rôznych dĺžok. Tieto fošňové prvky sú používané pre zvislé aj vodorovné konštrukcie a tiež pre konštrukcie šikmých striech. Fošňové prvky vytvárajú nosnú konštrukciu a prenášajú vlastnú váhu stavby do základov. Pre zaistenie priestorovej tuhosti a integrity stavby sa väčšinou používajú doskové materiály, OSB dosky, DTD dosky atď.. Tieto doskové materiály sú s fošňovými prvkami spojené klincami, skrutkami, sponami, lepením.

Systém sa vyznačuje otvorenosťou, jednoduchosťou a schopnosťou reagovať na najrôznejšie podmienky a požiadavky. Umožňuje zrealizovať množstvo zmien a to nielen počas výstavby, ale aj dodatočné zásahy pri dostavbe, alebo prestavbe. Jeho ďalšou veľkou výhodou je čitateľnosť, kedy aj Vy ako zákazník, môžete po celú dobu realizácie stavby kontrolovať kvalitu vykonaných prác a dodaných materiálov, čo napríklad u prefabrikovanej technológii nie je dosť dobre možné.