Pasívna drevostavba - Turčiansky Michal

Rok výstavby: 2011
Podlahová plocha: 124,45 m2
Konštrukcia: Stĺpiková, difúzne otvorená konštrukcia

Navonok jednoduchý domček, ktorý slúži mladej rodine (čochvíľa štvorčlennej 🙂 v roku 2017), je zhotovený z kvalitných materiálov a aj vďaka praktickej účelovej dispozícii a dobrej orientácii na svetové strany má naozaj nízku spotrebu energie.
O tepelnú pohodu interiéru sa stará tepelné čerpadlo (zem – voda), v kombinácii s vodným podlahovým kúrením zaliatym v anhydridovom potere.
Drevená stĺpiková konštrukcia vyplnená minerálnou vlnou a zateplená drevovláknitou izoláciou tvorí obvodový plášť certifikovanej konštrukcie diffuwall® 2010.
Zateplenie strechy sa realizovalo ako zateplenie stropu bungalovu diffutop® s odvetraným krovom.
Strešná konštrukcia je tvorená väzníkovým krovom a opláštená titánzinkovým plechom Rheinzink.
Vonkajší obklad je z trvácneho termodreva (tepelne upraveného), ktoré po čase získa rôzne odtiene šedej farby pôsobením slnka. Jeho výhodou je, že sa nemusí ošetrovať lakom ani iným náterom, je to kvalitné bezúdržbové riešenie. Drevený prevetrávaný fasádny obklad je kombinovaný s plechovým, tiež od Rheinzinku.
Náklady na energie mesačne nepresahujú 100 € ani v zime, aj napriek tomu, že v dome na želanie majiteľa nie je použitá rekuperácia tepla.
V súčasnosti (september 2017) naša firma realizuje terasu k tomuto domu. Sme nesmierne radi, že zákazníci boli s našou prácou spokojný a vracajú sa k nám. To je tá najlepšia odmena.

TIP: Použitie termodreva (tepelne upraveného dreva), ako exteriérový obklad, je účinným riešením ako sa vyhnúť pravidelnému ošetrovaniu drevených častí fasády nátermi.