Čo to vlastne znamená?

Volám sa Peter Bujna a spolu so svojou manželkou sme založili našu firmu PERISO s.r.o.. Od mladosti bola pre mňa na prvom mieste rodina. Vždy som mal rád prírodu. K prírode neodmysliteľne partia stromy, no najviac ma zaujalo ich drevo, jeho príjemná textúra, vzácna atmosféra a jeho krásna vôňa. Preto som sa vyučil ako stolár. Od vtedy som sa v oblasti dreva od stolárskych výrobkov prirodzene prepracoval aj k drevostavbám. Keďže meno firmy nás bude sprevádzať po celú dobu podnikania zvolili sme názov, ktorý nás spája, motivuje a je nám blízky. PE, RI a SO sú začiatočné slabiky mien našich detí. Tak vzniklo PERISO, kde aj v práci sme ako rodina.

Od vtedy na Slovensku platí

ZDRAVÝ DOM, POSTAVÍTE S PERISOM 🙂

Od začiatku sme vedeli, že chceme robiť zdravé a kvalitné drevostavby. S vedomím, že v týchto stavbách budú bývať ľudia, naši klienti, sme zodpovedne pristúpili k štúdiu, aby sme vybrali tie najlepšie konštrukcie a materiály. Ku každému domu pristupujeme, ako by sme v ňom mali bývať my sami.

Difúzne otvorená, nízkoenergetická drevostavba zrealizovaná v roku 2011.

Najväčší vplyv na funkčnosť stavby majú obvodový plášť, strecha a správne vyhotovenie detailov. Vybrali sme preto kvalitný materiál na opláštenie našich stavieb od slovenského výrobcu Hofatex na báze dreva, pretože radi podporujeme slovenský trh a preto, že podľa nás je prirodzené a logické použiť v drevostavbe prírodné materiály namiesto klasických zatepľovacích materiálov ako je napríklad polystyrén. Okrem toho drevovláknité dosky majú iné výnimočné vlastnosti, ktoré bežným izolantom chýbajú. Bohužiaľ po čase (v roku 2013) Hofatex ukončil svoju výrobu na Slovensku, preto sme začali hľadať alternatívu minimálne rovnako kvalitného materiálu alebo lepšieho s vynikajúcimi vlastnosťami na európskom trhu. Tieto hodnoty sme našli u švajčiarskeho výrobcu drevovláknitých izolácií PAVATEX. S materiálom odvtedy máme výborné skúsenosti, množstvo realizácií a sme mu verní dodnes.

periso@periso.sk, +421 911 420 998

Peter Bujna PERISO s.r.o.

 

Nezabudnite navštíviť náš web pre ekologické izolácie: www.izoleko.sk

Čo znamená PERISO?, Čo znamená PERISO?